Naturalnie teatr to działania łączące sztukę i ekologię skupione wokół tematu przestrzeni miejskiej i przyrody jako jej integralnej części.
Zaproszeni do Lubuskiego Teatru artyści, pedagodzy i przyrodnicy od lipca do grudnia będą prowadzić działania, w ramach których zaproponują dzieciom uważne oglądanie i słuchanie miasta, by stworzyć z nimi słuchowisko i grę miejską. Wspólnie z mieszkańcami przygotują ogrody społecznościowe, odsłonią w trakcie spacerów zielone szlaki miejskie.
W ramach warsztatów pedagogiczno-teatralnych goście Lubuskiego Teatru zaproszą młodzież do rozmowy na temat miast przyszłości, a nauczycieli do tego, by z lokalnej perspektywy (uwzględniającej dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze) mówić o problemach globalnych doby katastrofy klimatycznej.
Działaniom będzie towarzyszyć czytanie współczesnej literatury kierującej uwagę na złożoną relację człowieka ze światem przyrody.
Partnerzy projektu: Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, Wydawnictwo Dwie Siostry, Świetlica Socjoterapeutyczna „Złote Serca” , Dom Samotnej Matki w Zielonej Górze, Dom Dziennego Pobytu „Retro”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Województwa Lubuskiego.