czwartek, 3 kwietnia, 2025

Muzyka w Raju

Festiwal jest inicjatorem wielu bardzo popularnych projektów muzycznych, z których wiele realizowanych jest na terenie Ziemi Lubuskiej, we współpracy z lokalnymi samorządami i instytucjami kultury.

Projekt Muzyka w Raju 2020 w tym roku w specyficznej, wymuszonej przez pandemię formie stanie się nietypowym przeżyciem – Raj poza Rajem.

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli zaprasza na prezentację materiału:

  • 9 sierpnia 2020 o godzinie 12:00 w zabytkowej Oborze z Chotkowa – Zagroda Kamienna – wstęp wolny,
  • 23 sierpnia 2020 o godzinie 12:30 podczas wydarzenia Święto Miodu – wstęp na całość 8zł

Festiwal „Muzyka w Raju” odbywa się nieprzerwanie od roku 2003. W latach 2003 do 2018 jego koncerty odbywały się wyłącznie na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego w Gościkowie-Paradyżu, a od roku 2019 także w innych ośrodkach Ziemi Lubuskiej.
Festiwal jest największym wydarzeniem w dziedzinie muzyki klasycznej w tej części Polski. Gromadzi czołowych wykonawców muzyki dawnej z Europy
i z innych kontynentów, przyciąga tysiące słuchaczy z Polski i z zagranicy, a transmisje i retransmisje radiowe docierają do milionów melomanów na całym świecie.

Ilość miejsc jest ograniczona

Obowiązują zgłoszenia – mailowe lub przez wiadomość na Facebooku Muzeum Etnograficznego w Ochli.

Od wielu lat festiwal dokumentuje wchodzące w jego skład wydarzenia w formie najwyższej jakości rejestracji dźwiękowych i filmowych. Materiały wykorzystywane były dotąd jedynie sporadycznie, przede wszystkim w działaniach promujących festiwal. Nowa sytuacja stworzyła okoliczności, w których materiały te, po wnikliwym opracowaniu i po profesjonalnych montażach, stały się nie tylko cennym zasobem archiwalnym, ale przede wszystkim atrakcyjną ofertą dla melomanów.
W oparciu o te zasoby organizatorzy postanowili zaproponować w okresie od 7 do 23 sierpnia internetową, a więc dostępną dla melomanów na całym świecie, wersję festiwalu, polegającą na codziennym streamingu premierowych filmów zarejestrowanych w czasie poprzednich edycji festiwalu w latach 2016, 2018 i 2019.

Jednocześnie organizatorzy postanowili zaproponować mieszkańcom Ziemi Lubuskiej oraz częściowo Wielkopolski oraz Dolnego Śląska możliwość obejrzenia filmów w czasie specjalnych projekcji orgaznizowanych we współpracy z lokalnymi parterami.

Festiwal przestanie być wydarzeniem jedynie wirtualnym, ale stanie się także zjawiskiem społecznym.

Mecenasem projektu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego Głównym Partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.


źródło: Materiały prasowe https://muzeumochla.pl/

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

1,5% podatku dla Teatru EXIT!

Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się dwa światy – osoby z deficytami: cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści...

Powstanie ponad sto miejskich mieszkań komunalnych!

Podpisano umowę na budowę czterech budynków wielorodzinnych przy ul. Suwalskiej na osiedlu Mazurskim (w sąsiedztwie Szosy Kisielińskiej). 104 lokale komunalne powstaną w ramach Społecznej...

Punkt Wsparcia Rodziny – Program „Moc na Rodzinę II !”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, ul. Długa 13 realizuje zadanie publiczne w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu...

Pogoda

Zielona Góra
pochmurnie
17 ° C
17 °
17 °
35 %
2.7kmh
11 %
czw.
16 °
pt.
19 °
sob.
10 °
niedz.
7 °
pon.
7 °

Ostatnio komentowane

- Advertisment -